SK
  • SK
  • EN
Motív
  • Svetlý
  • Tmavý

Celoplošné testovanie – informácie

Vážení občania, domáci Laskár, Valentová, občania Socoviec i tí, ktorí sa chcete prísť otestovať do Laskára.

Sú tu pre vás nasledovné informácie:

Z dôvodov už nám známym, musíme prijať obyvateľov susedných Socoviec, čím sa počet testovaných  logicky navýši. Z týchto dôvodov nie je v našich silách presne  určiť systém, ako ľudí volať!  Takže „kto príde, musí si počkať“ . Zvýhodnení ale budú domáci a socovčania pred „cudzími“ . Podľa minulotýždňových skúseností na Orave bude to mať rýchly priebeh a areál je dosť veľký na dodržiavanie potrebných rozostupov, prípadne treba počkať v aute! WC vo vnútri kultúrneho domu použiť naozaj len v  nutných prípadoch!!!

Testovať sa bude v priestoroch areálu kultúrneho domu Laskár. Po dohode s kompetentnými a na odporučenie hygienikov máme túto variantu zabezpečenú z hľadiska ochrany nášho zdravia. Čiže od samotnej registrácie až po preberaní certifikátu bude akcia prebiehať „VON“.

Testuje sa v sobotu 31.10. do nedele 1. 11. 2020 od 7.00 – 12.00 a od 13.00 – 22.00 / s prestávkou podľa potreby testujúcich/

Dobrovoľného !! testovania sa zúčastnia občania od 10 – až 65 rokov. Občania nad 65 rokov, ktorí sa testovania nezúčastnia, budú musieť absolvovať 10 dňovú domácu karanténu, v zmysle aktuálneho a platného uznesenia vlády.

Testovací tím sa bude skladať z : 1 vojak, 1 policajt, 2 zdravotníci a 3 administratívni pracovníci. Každý z nich má svoju úlohu. Tu je opis akoby to mohlo prebiehať v našich podmienkach. Môže sa stať, že nastanú zmeny, o ktorých Vás na mieste budú informovať a usmerňovať policajt i vojak. Ďakujeme za pochopenie.

 

Prihláste sa na odber aktuálnych oznamov obce

Buďte tak informovaný o dianí v našej obci

*Zadaním e-mailu súhlasím s odberom aktualít

Kde nás nájdete

O obci

Obec Laskár je samostatný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky, ktorý svoje samosprávne kompetencie vykonáva samostatne (zákon SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení).

Základné orgány obce sú starosta a obecné zastupiteľstvo.

Obecné zastupiteľstvo je zastupiteľský zbor zložený z poslancov zvolených v priamych voľbách v počte 5 poslancov.

Kontakty

Web je zabezpečený pomocou Let's encrypt

Úradné hodiny

  • Po: 16:30 – 18:00
  • Ut: Nestránkový deň
  • St: Nestránkový deň
  • Št: 16:30 – 18:00
  • Pi: Nestránkový deň